Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Mucize İlaç Madescar Ne İşe Yarar?

Mucize İlaç Madescar Ne İşe Yarar?

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 3 dk okuma süresi
2387 0
Madescar Ne İşe Yarar

Madescar ne işe yarar? sorusuna birçok cevap verebiliriz ama sizler için en çok merak edilenleri cevaplama çalışacağız. Madescar krem, yaygın kullanıma sahip olmasa da oldukça etkili bir ilaçtır.

Kullanım alanları genellikle Yara iyileşmesi için, yaşanan cilt problemleri, Egzema ve dermatit vb. durumlarda kullanılmaktadır. Anti-inflamatuar etkiye sahip olan bu ilacımızın piyasada satış fiyatı 19/10/2023 Tarihi itibari ile 110.17 TL dir. Eczanelerden temin edebilirsiniz.

Madescar merhem Yüze Sürülür Mü?

Madescar merhem yüze sürülür mü? sorusuna, içeriği itibarıyla yüzde de kullanılabildiği cevabını verebiliriz. Ancak yüzünüze uygulayacaksanız, ince bir tabaka halinde uygulamanız gerekmektedir. Lazer veya ağda gibi işlemlerden sonra yüzde oluşan yanıkların tedavisinde kullanıldığında etkili sonuçlar vermektedir.

Madescar Ne İşe Yarar En Önemli Özelliği Nedir?

Madescar Merhem, özellikle kuru ve yaşlı ciltler için uygundur. Kuru ciltleri kurumaya ve çatlamaya karşı korurken, yaşlı ciltleri gerginleştirir ve gençleştirir. Bu merhem, yüz ve vücut için kullanılabilir ve hem gündüz hem de gece kullanımına uygundur.

Madescar Merhem, içeriğinde bulunan doğal bileşenler sayesinde cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve güzelleştirir. Sheabutter, aloe vera, E vitamini ve bakır peptitleri gibi bu bileşenler cildi nemlendirir, yumuşatır, yatıştırır ve rahatlatır. Vitamin E, cildin canlanmasını sağlar ve hücre yenilenmesini hızlandırır. Bakır peptitleri ise cildin esnekliğini artırır ve gençleştirir.

Madescar ve Madecassol Aynı mı?

Madescar kremi içeriği Madecassol kremi ile aynıdır. İçerdikleri aktif madde olan Centella asiatica bu ilaçların muhadiller olduğunu söylememize yeterlidir.  Ciltlerde meydana gelen yanıklarda sıklıkla kullanılan kremimiz Hamile kadınlar da ve emziren annelerin kullanımında bir problem teşkil etmediği bilinmektedir.

Böylece Madescar ve madecassol aynı mı? sorunuza net cevap vermiş olduk.

Madescar Merhem Kortizonlu Mu?

Madescar kremi 24 saatte iki kez kullanmanız doğru olacaktır. Bu ilacın bilinen en yaygın yan etkisi cilt hassasiyetidir. Bunun yanı sıra Madescar merhem için kortizonlu mu sorusuna, içeriğinde kortizon bulunmadığını söyleyebiliriz.

Madescar Krem Nasıl Kullanılır?

Uygulamak istediğimiz Madescar kremi önceden yıkayıp kuruladığımız yüzümüze ince olacak şekilde sürmeliyiz. Bu işlemden yaklaşık 1 saat kadar sonra yüzümüzü durulamalıyız. Bu sayede sorunlu bölgelerde tedavi için etkili olmaya başlayacaktır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir