Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Dünya
 4. »
 5. Miraç Kandili Mesajları, Resimli Miraç Kandili Sözleri

Miraç Kandili Mesajları, Resimli Miraç Kandili Sözleri

Bilgifresh Bilgifresh - - 6 dk okuma süresi
664 1

Miraç Kandili Mesajları, Resimli Miraç Kandili Sözleri

İslam alemi için en mühim gecelerden biri olan Miraç Kandili, 2023 yılı için hangi güne muadil geldiği Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde gösterilen bilgiyle paylaşıldı. Buna göre “Miraç kandili ne zaman?” gibi sorularınızın cevabını ve kandil mesajları, kısa miraç kandili laflarını bulabileceğiniz detayları ele aldık.

Miraç kandili ile ilgili da özetlemek gerekirse malumat verecek olursak; Miraç gecesi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak bilinir. Miraç gecesinin anlamı ve önemini bilerek feyzinden en bereketli şekilde yararlanmak isteyenler dua ve ibadetlerle bu geceyi geçirecek. Eller semaya açılıp dua edilecek.

İçindekiler

Miraç kandili ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı takviminin dini gün ve geceler sıralamasında bulunan Miraç Kandili, bu sene (2023) 17 Şubat‘ta yani Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece bütün Müslüman alemi tarafınca algı edilecek.

Miraç Kandili mesajları

 • Gül bahçesine girenler, gül olmasa da gül gibi kokar. Kainatın en hoş gülünün kokusu üzerinizde olsun, kandiliniz kutlu olsun.
 • Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.
 • Yağmurun toprağa yaşam verdiği gibi dualarında yaşam bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz kutlu olsun.
 • Miraç kandilin kutlu olsun. Allah sana sevdiklerinle birlikte sağlıklı, sevinçli ve rahat bir halde yaşamayı nasip etsin.
 • Bugün ellerini semaya, gönlünü Mevla’ya aç, günahlardan oldukça kaç. Bugün en gizli saklı incilerini onun için saç. Çünkü bugün Miraç kandili. Hayırlı kandiller.
 • Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. kandiliniz kutlu olsun.
 • Bu hoş gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz kutlu olsun.
 • Gel ey Muhammed bahardır, dualar peşinde saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..

Miraç Kandili Mesajları

 

İlginizi Çekebilir

Sevgiliye sorulacak sorular ”100 Önemli Soru”      

 

Kısa Miraç Kandili Mesajları

 • Kainatın en hoş gülünün kokusu üzerinizde olsun, kandiliniz kutlu olsun.
 • “Bana dua edin, size yanıt vereyim.” Miraç geceniz kutlu olsun.
 • Yakınlık ne mekanda ne zamandadır yalnızca eller yukarıya kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır. kandiliniz kutlu olsun.
 • Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.
  Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Hayırlı kandiller!
 • Mübarek aylara Selam olsun.. Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle. Hayırlı kandiller.
 • Allah’ım, bozgunculuktan, nifaktan ve fena ahlâktan sana sığınırım. (Hadis) Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun!
 • Bazen mağlup düştük zamana, esiri olduk anlam ifade etmeyen koşturmaların ve ama ismini yüreğimize yazdığımız dostlarımızı asla unutmadık. Hayırlı kandiller.
 • Ey Allahım bana verdiğin şeyin sonunda senin rızan ve cennetin olsun. (amin) Miraç kandiliniz kutlu olsun.

Miraç Kandili Mesajları

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç… Bugün günahlarından oldukça kaç zira bugün Miraç kandili…

Miraç geceniz kutlu olsun.

Yükü sevgi, aslı saygı, gücü barış, süsü tolerans olan kutlu Miraç kandiliniz kutlu olsun, Allah’a emanet olun.

“Güler yüzlülük düşmanlığı giderir.” Miraç kandiliniz mübarek olsun

Ey Rabbim! Bu gece şu ebedi acıma ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

Allah’ım! Lütfundan bizlere rızk ver, bizi rızkından yoksun etme, bizlere verdiğin rızıkları bizim açımızdan bereketli yap, katında bulunan nimetlere rağbetimizi arttır ve bizi gönül zengini eyle. (İbn Ebi Şeybe, Dua, 42)

 

Miraç Kandili, peygamberimiz Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) Allah’ın huzuruna yükseldiği mübarek gecedir. Tüm Müslümanlara bu kutsal gecede manevi huzur, bereket ve mağfiret diliyorum. Allah’ın rahmetiyle dolu bir Miraç Kandili geçirmeniz dileğiyle. Hayırlı Kandiller!

 

Miraç Kandili, duaların kabul olduğu, günahların affedildiği, kalplerin nur ile dolduğu bir gece. Rabbim bu mübarek gecede tüm dualarımızı kabul etsin, bizlere hidayet ve güzellikler versin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun!

 

[foogallery id=”4290″]

 

 

Diyanet Miraç Kandili paylaşımı

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir